Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vojenské výprodeje
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 9:51 pm    Předmět: Vojenské výprodeje Citovat

(původně k tématu o prodeji aut z armády, ke kterým vojsko nedodává techničáky. Admin)


Přitom dle Romana jsou povinni papíry k přihlášení dodat. Jinak Roman to normálně umí
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 5:01 am    Předmět: Citovat

No obecně je to tak, že vozidla zavedná do armády v po roce 90, mají už velký techničák a s přihlášením není problém. Auta starší, mají místo techničáku tzv. provozní sešit. Ten by k tomu měli dávat určitě. Ale jestli to přihlásí Question . Možná s dokladem o koupi a dobře naladěnou úřednicí. Laughing
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 7:43 am    Předmět: Citovat

Přesně tak. Např. ty stáda nových vejtřasek z NZ se musely nechat sešrotovat, protože nešly přihlásit a tudíž prodat. Byrokracie zkurvená, zařvaly stovky krásných aut s nájezdem do 50km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 7:51 am    Předmět: Citovat

No, Roman řikal, že existuje registr armády a že nemuže být problém, jakýkoli auto přihlásit a že to armáda má dělat, ale že na to mr....j (citace)
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 12:57 pm    Předmět: Citovat

Co vím já, tak není s přihlášením problém - stejně jako s jakýmkoliv jiným autem bez dokladů, který je homologovaný. Stačí vyjádření výrobce, a pak už jen maličkost...musí splňovat předepsané platné emisní a provozní normy Smile
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

Co se týká těch stád nových vejtřasek , tak ty se nešrotovaly nýbrž za cenu šrotu prodávaly. Problém byl v tom, že ses k prodeji jako obyčejný tatík nemohl dostat, protože systém byl nastaven tak, aby na tom vydělali jen ti správní lidé. Osobně jsem se s tím setkal na jedné základně "vyřazené techniky" na severní moravě. Měl jsem tam přebírat auto o kterém se tu nemluví. To doslova stálo na špalkách zarostlé v kopřivách, s cedulkou nepoužitelné. Chyběl nějaký vercajk atd. takže nás bořík vzal do garáží kde stály funglnágl nový auta. Když jsem mu říkal, že mu tam tu mrdku nechám, vezmu si to nový a přebušim čísla, tak se mi vysmál s tím, že ty nový auta už nejsou státu, ale za cenu šrotu byly prodané. Takže systém byl a je takový, že je v republice pár firmiček (z nichž většinu vlastní a vedou bývalí výše postavení vojácí a kamarádi dnes výše postavených vojáků), kteřé mají právo na základě buhvíjakých pravidel na odkup této techniky a následný prodej. Přijde maník zaplatí x kusů techniky vybaví papíry a nezřídka hned za branou střílí ty uloženky těm tatíkům, kteří by ji mohli koupit okolo dejme tomu 10000 za 50000 a výše. Není to tak, že bych jim záviděl ten výdělek, jen mě to vytáčí. Co se týče toho registru vozidel, armáda má svou dopravní policii, která veškerá vozidla registruje, vydává jim OTP atd. Docela mě zajímá, jetsli to jde na základě tohohle registru přihlásit, takže zkusím něco vyzjistit. Laughing
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 2:06 pm    Předmět: Citovat

Jan Skalický napsal:
Co se týče toho registru vozidel, armáda má svou dopravní policii, která veškerá vozidla registruje, vydává jim OTP atd. Docela mě zajímá, jetsli to jde na základě tohohle registru přihlásit, takže zkusím něco vyzjistit. :lol:

Celkem by mě to taky zajímalo, ale jsem v tom skeptický. Jináč ostatní vozidla na foto jsou taky na prodej ? : )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Má tam toho dost, myslím že i ty co jsou vystavený u dálnice... V3S, ZILy, UAZy (sanity), teď je tam dokonce T813. Jezdím kolem když jedu na jih autem co nemá známku, zaujaly ně ty 1203...
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

No jékarle, nic ve zlým, ale to je brečení na nesprávným hrobě a trochu jim křivdíš. Jasně že odprodej matriálu byl a je jeden velkej tunel, ale za tu cenu šrotu jsi to moh klidně tehdy koupit i ty a nemusel jsi bejt ničí kamarádíček (jde to i dneska). Stačí se přihlásit do výběrovýho řízení. Jenže už tě vidím jak kupuješ blok třeba dvou set vejtřasek. Vono v globále nejen že to něco stojí, ale chce to i místo na skladování, atd. Vono přece jen, jedna kovošrotařská firma je pro ministerstvo obrany určitě pořád jednodušší a lepší partner než dvacet vesnickejch tatíků lačnících po vejtřasce.

Jinak borci nevím co vymejšlíte. Za tu cenu s chróchlým motorem by to snad kupoval jen debil kvůli tomu aby špekuloval, jak to dostat na noty ???
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 6:09 pm    Předmět: Citovat

To brečí Skalický ne já!!!
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 6:59 pm    Předmět: Citovat

Kdo se má ve vás mladejch vyznat Smile

Teď koukám, sakra, však to vlastně brečí Skalický, né já.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 7:22 pm    Předmět: Citovat

Je to tak. Zajímal jsem se o odprodej Syčáka, když jsem přišel z vojny a nebyl by to až takový problém - podmínka ovšem byla, že koupím nejmíň 35 vejtřasek najednou.

A o těch stovkách NOVÝCH aut ve šrotu - Sysel by mohl vyprávět, protože to šrotování fotil. Ale já ty fotky nesmím zveřejňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 7:52 am    Předmět: Citovat

Jé, má smysl Vám něco poudat? Nebrečím tu, ale jelikož jsem u fochu, tak vím. Rolling Eyes Je to tak jak píše doktorskej, tunel jako prase. Howk, doplakal jsem. Wink
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

Síce sa nezvyknem zapájať do takýchto debát, ale nedá mi to...
Môj názor je ten, že tí úradníci, ktorí na tom ministerstve sedia a majú na starosti odpredaj prebytočného majetku armády sú štátom platení (dostávajú riadnu mzdu) predovšetkým a práve preto, aby sa na odpredaji zarobilo - aby sa do štátu čo možno najviac vrátilo - teda zisk má byť prioritou a nie "racionalizácia práce" armádnych úradníkov. Sú platení za to, aby to čo najvýhodnejšie predali a nie za to, aby to predali všetko naraz za pár šestákov a potom mali vyložené nohy na stole (a namastené vrecká).
Takže nevidím nič zlé na tom, že sa nad tým niekto pozastavuje - naopak je to nutné, pretože tolerovaním týchto praktík spoločnosťou si títo priekupníci a príživníci budú dovoľovať stále viac Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

Posime, ono to fakt není tak jednoduché. Zkus si to představit reálně. Kdyby tam seděl jeden člověk, co bude mít na starosti jen prodej 1000 vejtřasek Tebou naznačenou metodou, tak to za rok nestihne, i kdyby to byl seběvětší státu oddanej workoholik - jen si vem, jaká by to byla šílená agenda - na každý auto speciální kupní smlouva s jinou fyzickou osobou, na každý auto pochopitelně notářskej odhad, anžto státní organizace jinak nemůže, na každý auto faktura. Pak Lojza zjistí, že on dal dvacet tisíc a Franta jenom devatenáct a přitom ta Frantova ventra byla lepší a takže takhle teda ne a začne si stěžovat a teď se to musí všechno prověřit, zaprotokolovat, rozhodnout... Fakt si myslíš, že na tom stát nějak výraznějc vydělá ?

Tady se točí úplně jinačí prachy - vejtřasky jsou tak jedno milióntile, nebo jak se jmenuje něco menšího než promile. Plat dalšího úředníka, kterej by měl na cidulce u dveří funkci "PRODEJ V3S" by vyšel v globále dráž, než zisk z jednotlivého prodeje. Můžeš mi věřit. Co se týče tunelů, kapříků a malejch domů, tak kvůli nějakejm zaprděnejm véeskám nebude žádnej úředník riskovat teplou židličku a nechat se korumpovat. Tam jde především o armádní objekty a pozemky...

Ale beztak je to už hodně OT (a nemyslím tím prodej ótéček).
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com